Pierwszy dzień wiosny

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Jednym ze staropolskich zwyczajów związanych z tym dniem jest Topienie Marzanny.

W naszym Domu również zachowaliśmy tę tradycję. Uczestnicy wykonali Kukłę ze słomy, szmatek i sznurków. Efektem wspólnej pracy była ogromna marionetka, ubrana w kolorową suknię. Następnie wszyscy udali się nad rzekę, aby zwyczajowo podpalić i utopić Marzannę. W ten sposób nastąpiło symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Wycieczka była bardzo przyjemna, gdyż pierwszy dzień nowej pory roku przyniósł wysoką temperaturę i dużo słońca.

Ponadto wiosna zawitała również do naszego Domu. Stało się to za sprawą kwiatów, które uczestnicy zasadzili w doniczkach a  następnie ustawili je na parapetach w jadalni. W ten sposób pomieszczenie zyskało nowy wygląd, a wiosenne ozdoby pozostaną miłą pamiątka z Pierwszego Dnia Wiosny.

[Not a valid template]

Zobacz również

Zabawa Karnawałowa z nutą Walentynkową

admin_sdsgorzyce2016

Biesiadowali w Ulanowie

admin_sdsgorzyce2016

XIII Integracyjny Przegląd Kolęd i Jasełek

admin_sdsgorzyce2016

Dzień Ziemi

admin

Tłusty czwartek

admin_sdsgorzyce2016

„SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” – wyróżnienie

admin_sdsgorzyce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content