Dzień Ziemi

22 kwietnia w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest przede wszystkim popularyzacja ekologii oraz uświadomienie potrzeby dbania o środowisko naturalne.

Z tej okazji w naszej placówce zorganizowaliśmy pieszą wycieczkę, podczas której zbieraliśmy śmieci, aby w ten sposób chociaż w niewielkim stopniu przyczynić się do oczyszczenia planety.

W czasie długiego spaceru uczestnicy włączyli się w dyskusję na temat działań ludzkich, które zagrażają Ziemi. Podopieczni wzbogacali słownictwo związane z ochroną przyrody, nabywali wiedzę na temat zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska naturalnego oraz uczyli się opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt.

Po powrocie, uczestnicy pod okiem terapeutów, zasadzili na placu przed budynkiem ŚDS  dwie brzozy i świerk. W ten sposób uczestnicy włączyli się w ogólnopolską akcję sadzenia drzewek i dowiedzieli się jak istotną rolę pełnią drzewa w ludzkim życiu i w środowisku naturalnym.

[Not a valid template]

Zobacz również

XX Spartakiada Sportowa

admin_sdsgorzyce2016

Atrakcje Natury w Janowie Lubelskim

admin_sdsgorzyce2016

Spotkanie Noworoczne

admin_sdsgorzyce2016

Dzień Chłopaka

admin_sdsgorzyce2016

XII Przegląd Artystyczny Środowiskowych Domów Samopomocy

admin_sdsgorzyce2016

ART-MAJ 2015

admin_sdsgorzyce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content