Spotkanie Wigilijne

20 grudnia 2016 roku w naszym Domu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Wzięli w nim udział uczestnicy i ich bliscy, pracownicy oraz zaproszeni goście, a mianowicie Pani Ewa Kędzierska – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, Pani Barbara Surowiecka – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach, Pani Katarzyna Czerniec – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Grębowie, w imieniu Wójta – Pani Magdalena Wrońska i Pani Monika Zając, Pani Anna Walas – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach i Pan Mirosław Kopyto – Dyrektor Centrum Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej w Gorzycach.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez Panią Kierownik ŚDS Gabrielę Mazur, która wprowadziła wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Pózniej uczestnicy zaprezentowali wigilijny montaż słowno – muzyczny pt. „Dziś niebo się otwiera…” W rozważaniu Tajemnicy Bożego Narodzenia nie zabrakło kolęd w nastrojowych oraz żywiołowych aranżacjach, pięknych, prostych słów Matki Teresy z Kalkuty, symboliki białego, kruchego opłatka, utożsamienia ludzkiego życia z życiem Pana narodzonego w stajence betlejemskiej. Niezwykle wymowne stały się słowa :
” Pan Jezus przyszedł na świat jako prawdziwy człowiek, żebyśmy szli Jego i naszą ludzką drogą. Skoro podjął nasze ludzkie życie, wszystko, co ludzkie może okazać się święte – nasza praca, nasze zmęczenie, nasza ludzka miłość, samotność, cierpienie. W Prologu świętego Jana czytamy, że Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Zamieszkało, to znaczy stale przebywa – Jest.” Na koniec przewodniczący Samorządu Sławomir Galek złożył wszystkim życzenia. Następnie pomodliliśmy się i podzieliliśmy się opłatkiem. Kolejnym punktem było spożycie wigilijnych potraw, przygotowanych w pracowni kulinarnej. Świąteczną atmosferę podkreślały stroiki
i ozdoby wykonane przez uczestników ŚDS.
Spotkanie Wigilijne było dla wszystkich wzruszającym przeżyciem. Uczestnikom i pracownikom ŚDS należą się podziękowania za wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości. Wszystkim gościom składamy zaś wyrazy wdzięczności za to, że zaszczycili nas swoją obecnością i zechcieli z nami świętować.

 

Zobacz również

W „Zwierzyńcu w Obojnej”

admin_sdsgorzyce2016

Atrakcje Natury w Janowie Lubelskim

admin_sdsgorzyce2016

Udział w VII Integracyjnym Przeglądzie Kolęd i Jasełek w Baranowie Sandomierskim

admin

Święto Truskawki

admin_sdsgorzyce

Konkurs kulinarny

admin_sdsgorzyce2016

Sukces naszego uczestnika

admin_sdsgorzyce2016

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content