• kate spade bag
 • mk handbags
 • kate spade watches
 • Pracownie

  pokaż
  • Wszystko

  Pracownia muzyczna

  Uczestnicy zajęć muzycznych wspólnie śpiewają, uczą się nowych piosenek, grają na prostych instrumentach muzycznych, słuchają muzyki. W ramach tej pracowni uczestnicy przygotowywani są do udziału w różnych formach artystycznych, np. przeglądów piosenki, turniejów tańca. Ponadto tworzona jest tutaj oprawa artystyczna spotkań okolicznościowych, które odbywają się w naszym Domu.

   

  Pracownia muzyczna

  Pracownia terapii ruchowej

  W pracowni prowadzone są zajęcia ruchowe, które mają na polepszenie ogólnej sprawności psychofizycznej uczestników, poprawę koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz zdolności motorycznych. W czasie zajęć stosowana jest gimnastyka poranna, indywidualne ćwiczenia korekcyjne, spacery, gry i zabawy oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe przy wykorzystaniu posiadanego sprzętu.

  Pracownia terapii ruchowej

  Pracownia stolarska

  Podczas zajęć w pracowni stolarskiej uczestnicy uczą się obróbki drewna wykonując różne przedmioty, np. półki, świeczniki, skrzyneczki, szkatułki, wieszaki. Dużym powodzeniem cieszy się możliwość dekorowania przedmiotów bądź wypalania obrazków za pomocą pyrografu. Uczestnicy mają też możliwość nauczenia się drobnych prac konserwatorskich przydatnych w życiu codziennym.

   

  Pracownia stolarska

  Pracownia kulinarna

  W pracowni kulinarnej zdobywają umiejętność przygotowywania posiłków oraz obsługiwania urządzeń gospodarstwa domowego. W ramach treningu kulinarnego uczestnicy uczą się nakrywania i podawania do stołu, dbania o higieniczne i estetyczne przygotowanie potraw, zdobywają wiedzę na temat zdrowego żywienia.

   

  Pracownia kulinarna

  Pracownia komputerowa

  W tej pracowni uczestnicy mają możliwość nauki obsługi komputera, następnie samodzielnej pracy na komputerze, przyswajania terminów komputerowych, nauki pisania, korzystania z gier komputerowych. Mają zapewniony dostęp do Internetu z którego bardzo chętnie korzystają.

  Pracownia komputerowa

  Pracownia plastyczna i rękodzieła

  Pracownia oferuje szeroki wachlarz zajęć. Uczestnicy mają możliwość poznania różnych technik plastycznych, dzięki którym powstają niepowtarzalne rysunki, obrazy, grafiki. Mogą też uczyć się tkania gobelinów, haftowania, szycia, szydełkowania czy też wykonywania batików oraz witrażyków. 

   

  Pracownia plastyczna i rękodzieła

  Pracownia ceramiczna

  Specjalizuje się w wyrobach z gliny i masy gipsowej. Powstają w niej różnego rodzaju przedmioty użytkowe – ceramiczne kubki, miski, czarki, świeczniki, dzbany, ażurowe misy. Wykonywane są tu również ozdoby i figurki – anioły, baranki, choinki, kominki, medaliony, jaja, ptaszki, ozdobne talerze.

   

  Pracownia ceramiczna
  Copyright © Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzycach - PM