XVI Spartakiada Sportowa ŚDS Województwa Podkarpackiego

26 czerwca 2014 roku grupa uczestników z naszego Domu wzięła udział w XVI Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego, która odbyła się w Rudniku nad Sanem. Na imprezę zjechało ponad 300 zawodników z 62  ŚDS-ów z całego Podkarpacia.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem wszystkich placówek i zaproszonych gości.  Kolejnym punktem programu były występy artystyczne. Uczestnicy mogli zobaczyć występy grupy tanecznej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem oraz pokaz mody wiklinowej. Imprezę uświetniła wspaniała gra orkiestry dętej. Następnie wszyscy odśpiewali Hymn Państwowy i wspólnie zmówili modlitwę. Oficjalnym otwarciem spartakiady było zapalenie znicza olimpijskiego.

Drugą część uroczystości stanowiły zawody sportowe. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut piłką lekarską, strzał na bramkę z odległości, rzut do kosza, skok w dal, bieg slalomem z piłką i przeciąganie liny. Nie brakło też tak zwanej konkurencji dla VIP-ów, czyli dla kierowników i opiekunów z poszczególnych ŚDS-ów. Była to jazda specjalnym rowerem z przeciwskrętem. Po zakończonych zawodach zwycięzcy otrzymali medale i prezenty. Każda placówka otrzymała także pamiątkowy puchar i dyplom.

Spartakiada była oczywiście okazją do sportowej rywalizacji. Zawody miały także na celu rozpowszechnianie sportu i aktywności ruchowej wśród osób niepełnosprawnych a także integrację podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu Podkarpacia.

 

Zobacz również

Bal maskowy w Radomyślu

admin

Udział w I Pikniku Jesiennym

admin

Dzień Owoców

admin_sdsgorzyce2016

Wycieczka do „Krówkarenki” w Opatowie

admin_sdsgorzyce2016

Wianki

admin

Letnia biesiada

admin_sdsgorzyce2016

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content