Przejdź do treści

Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. Zostało ono wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze.

Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą.   Miała ona regulować ustrój prawny państwa. Wprowadziła zrównanie mieszczan i szlachty oraz otoczyła chłopów ochroną i zniosła zgubne liberum veto.

Z okazji Święta Konstytucji 3-ego Maja w naszym Domu przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca ustanowienia pierwszej ustawy rządowej. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali pokaz i chętnie włączyli się w dyskusję na temat historii Polski.

Zobacz również

XVI Spartakiada Sportowa ŚDS Województwa Podkarpackiego

admin

Walentynki

admin

XX Spartakiada Sportowa

admin_sdsgorzyce2016

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Admin_2025

Informacja – wznowienie zajęć w ŚDS

admin_sdsgorzyce2016

Spotkanie Wielkanocne

admin_sdsgorzyce2016

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More