Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniu 15 maja 2018 roku wzięliśmy udział w obchodach Europejskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Organizatorem wydarzenia było Tarnobrzeskie Koło Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Chrystusa Króla . Po nabożeństwie zgromadzeni przeszli na Plac Bartosza Głowackiego. Złożono kwiaty pod Pomnikiem Bartosza Głowackiego a następnie zaprezentowany został program artystyczny. Na rynku można było obejrzeć wystawę prac niepełnosprawnych, kupić rękodzieło oraz zapoznać się z ofertą wsparcia różnych instytucji. Nie zabrakło też stoisk kulinarnych.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to ważne święto, ustanowione 19 lat temu. Przypomina, że każdy człowiek ma równe prawa. Jest też okazją do mówienia o problemach, z którymi obecnie borykają się osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Zobacz również

II miejsce w konkursie PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

admin

Konkurs plastyczny „Rodzina w moich oczach”

admin_sdsgorzyce2016

Udział w I Pikniku Jesiennym

admin

INFORMACJA!!!

admin_sdsgorzyce2016

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami okazją do wyjścia do Pizzerii Bazylia

Admin_2025

Narodowe Święto Niepodległości

Admin_2025

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Przejdź do treści