Spotkanie Wigilijne

18 grudnia w naszym Domu odbyło się tradycyjne Spotkanie Wigilijne. Wzięli w nim udział uczestnicy wraz ze swoimi bliskimi, pracownicy oraz zaproszeni goście, a mianowicie Pani Barbara Surowiecka – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach, Pani Ewa Kędzierska – kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, Pan Andrzej Szostek – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zaleszanach, Pan Mirosław Kopyto – dyrektor Centrum Wsparcia Rehabilitacji Społecznej w Gorzycach, pan Roman Stachowicz p.o. kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gorzycach, ks. Mariusz Kozłowski – proboszcz Parafii Gorzyce oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sokolnik.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania gości i złożenia świątecznych życzeń przez Panią Gabrielę Mazur, kierownik ŚDS w Gorzycach. Następnie grupa uczestników z naszego Domu zaprezentowała jasełka pt. „Dziecię nam się narodziło”. Później ks. Mariusz Kozłowski poprowadził wspólną modlitwę i udzielił wszystkim błogosławieństwa. Odczytana został również Ewangelia o narodzeniu Jezusa. Zanim zasiedliśmy do stołu, dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. Następnie mogliśmy spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych, takich jak: barszcz z grzybami, ryba po grecku, kapusta z grochem czy sałatka śledziowa, przygotowanych w ramach treningu kulinarnego. Po spożyciu posiłku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich uświetniły naszą uroczystość wspaniałym śpiewem pięknych, polskich kolęd.

Spotkanie Wigilijne było radosnym i wzruszającym przeżyciem. Wszystkim przybyłym gościom składamy serdeczne podziękowania za to, że razem z nami świętowali Boże Narodzenie.

Zobacz również

IV Wakacyjne Spotkanie ze Sztuką w Baranowie Sandomierskim

admin_sdsgorzyce2016

Udział w „Gali Filmowej”

admin_sdsgorzyce2016

Aktywnie i piknikowo

admin_sdsgorzyce2016

II miejsce w konkursie PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

admin

Dzień Owoców

admin_sdsgorzyce2016

PRZERWA WAKACYJNA

admin_sdsgorzyce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content