Festyn Kulinarny „Zdrowo i Folkowo”

28 listopada nasz Dom po raz kolejny zorganizował Festyn Kulinarny. Tym razem impreza pod hasłem „Zdrowo i folkowo” odbyła się w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego „San Skowierzyn” w Orliskach. Na nasze zaproszenie odpowiedziały Środowiskowe Domy Samopomocy z Tarnobrzega, Spie, Radomyśla n/Sanem oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Gorzyc.

Festyn rozpoczął się od oficjalnego powitania wszystkich placówek i gości. Następnie panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sokolnik zaprezentowały przedstawienie pt. „Lasowiackie czary, mary i uroki” oraz zaśpiewały kilka ludowych piosenek. Do oceny zmagań konkursowych powołane zostało trzyosobowe jury w skład którego weszły dwie panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz terapeutka naszego Domu, pani Joanna Nawrocka. W pierwszej konkurencji zadaniem uczestników było przygotowanie surówki jesiennej. Oceniany był smak, estetyka podania oraz praca drużyny. Kolejnym zadaniem było własnoręczne wyciśnięcie jak największej ilości soku. W ostatniej konkurencji uczestnicy musieli jak najszybciej ułożyć puzzle przedstawiające parę lasowiacką w tradycyjnych strojach. Rywalizacja była bardzo zacięta. Potrzebna była nawet dogrywka między dwoma placówkami, która polegała na ubijaniu piany z białek. Ostatecznie zmagania kulinarne wygrały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach. Drugie miejsce zdobył ŚDS w Spiach, zaś trzecie ŚDS w Radomyślu nad Sanem  Zwycięzcy nagrodzeni zostali pięknymi talerzami. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominek. Po części konkursowej wszyscy wzięli udział w biesiadzie, podczas której nie zabrakło wspólnego śpiewu, tańca oraz pysznego jedzenia.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za udział w festynie, a szczególne panu Jackowi Rożkowi, Wicestaroście Powiatu Tarnobrzeskiego, Pani Ewie Kędzierskiej, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, pani Barbarze Surowieckiej , kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach oraz Panu Mirosławowi Kopyto, dyrektorowi Centrum Wsparcia i Rehabilitacji w Gorzycach. Podziękowania kierujemy również do pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Sokolnik za uświetnienie naszego festynu wspaniałym występem i śpiewem oraz do Pana Tadeusza Kałdona , członka Koła Łowieckiego „San – Skowierzyn” za udostępnienie nam Domku Myśliwskiego.

Zobacz również

Święto Truskawki

admin_sdsgorzyce2016

Trening psychomotoryczny w naszym Domu

admin_sdsgorzyce2016

XXI Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

admin_sdsgorzyce2016

Spotkanie Wigilijne

admin_sdsgorzyce

Wycieczka do „Krówkarenki” w Opatowie

admin_sdsgorzyce2016

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

admin_sdsgorzyce2016

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content