Festyn Kulinarny – „zielona pokusa”

17 września 2015 roku nasz dom po raz kolejny zorganizował Festyn Kulinarny. Tym razem impreza pod hasłem „Zielona pokusa” odbyła się w Remizie OSP w Gorzycach. Na nasze zaproszenie odpowiedziały Środowiskowe Domy Samopomocy z Baranowa Sandomierskiego, Tarnobrzega, Spie, Radomyśla n/Sanem oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Gorzyc.
Festyn rozpoczął się od oficjalnego powitania wszystkich placówek i gości. Następnie uczestnicy naszego Domu zaprezentowali się w tańcu integracyjnym. Do oceny kulinarnych zmagań powołano trzyosobowe jury, w skład którego weszli kucharze z Dworu Ordynata w Stalowej Woli oraz pani Ewa Kędzierska, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.
W części konkursowej udział wzięły pięcioosobowe drużyny, które rywalizowały w takich konkurencjach jak: dekorowanie babeczek, przygotowanie sosu tzatziki, krojenie warzyw na sałatkę, rozpoznawanie produktów spożywczych za pomocą dotyku, smaku i węchu. Odbył się również konkurs cukierniczy, w którym oceniane były przygotowane przez placówki ekspozycje ciasteczek, nawiązujące do hasła „Zielona Pokusa”. Kolejne konkurencje przeplatane były zabawami przy muzyce. Jury skrupulatnie oceniało pracę uczestników. Ostateczną rozgrywkę wygrała drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Spie, drugie miejsce zajęli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gorzycach, zaś trzecie podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Baranowie Sandomierskim. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pięknymi medalami. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominek. Po części konkursowej wszyscy wzięli udział w biesiadzie, podczas której mogli spróbować różnych smakołyków. Festyn pozwolił nie tylko na wspólną zabawę, ale także na pokazanie umiejętności kulinarnych zdobytych podczas zajęć w placówkach.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za udział w festynie. Szczególne podziękowania kierujemy do Starosty Tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka za objęcie honorowym patronatem naszego Festynu, do Wójta Gminy Gorzyce, pana Leszka Surdego za wsparcie imprezy, a szczególnie za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń w budynku Remizy OSP w Gorzycach, do jury: pani Ewy Kędzierskiej oraz Kucharzy z Dworu Ordynata oraz Dyrekcji Marketu Kaufland w Tarnobrzegu za udzielenie wsparcia finansowego na organizację imprezy.

Zobacz również

Konkurs Kulinarny

admin

Sandomierskie atrakcje

admin_sdsgorzyce2016

INFORMACJA!!!

admin_sdsgorzyce2016

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych FOTORELACJA

admin_sdsgorzyce2016

Biesiadowali w Ulanowie

admin_sdsgorzyce2016

Informacja – wznowienie zajęć w ŚDS

admin_sdsgorzyce2016

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content