Sandomierskie atrakcje

24 sierpnia 2016 roku uczestnicy i terapeuci naszego Domu wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Miasto przywitało nas słonecznym blaskiem. Najpierw zwiedziliśmy Kościół Dominikański p. w. św. Jakuba, gdzie przed obrazem Matki Bożej Różańcowej odprawiona została modlitwa w naszej intencji. Następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski. Mogliśmy podziwiać wspaniałe wnętrza, kunsztowne zastawy stołowe, wytworne meble. Pełni wrażeń udaliśmy się na Starówkę, by nieco odpocząć, posmakować sandomierskich lodów i gofrów, zakupić pamiątki.

Drugą część naszej wyprawy spędziliśmy nad Wisłą. Urządziliśmy biesiadę. Delektowaliśmy się pysznym leczo i oczekiwaliśmy na atrakcję dnia – rejs statkiem. Płynąc w górę rzeki podziwialiśmy przyrodę i zachodnią część Starego Miasta z kościołem św. Jakuba, zamkiem, synagogą. Kiedy zmieniliśmy kierunek z lewej strony odsłaniał się widok Collegium Gostomianum, zamku, katedry i Domu Długosza. Widzieliśmy miasto od strony wschodniej. Z Wisły doskonale widać już Góry Pieprzowe.

Wycieczka była udana i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci .

 

Zobacz również

Wycieczka do Rytwian

admin_sdsgorzyce2016

Przerwa Wakacyjna

admin_sdsgorzyce2016

Dzień Owoców

admin_sdsgorzyce2016

Spotkanie Wielkanocne

admin

II miejsce w konkursie PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

admin

Sukces naszego uczestnika

admin_sdsgorzyce2016

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content