Wycieczka do Łańcuta

27 września 2017 roku odbyliśmy wycieczkę do Łańcuta. Najpierw zwiedziliśmy Zamek w Łańcucie. Podziwialiśmy wytworne wnętrza mieszkalne jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Pani przewodnik opowiedziała nam o czasach, kiedy kwitło tam życie muzyczne i teatralne, bywało wielu znakomitych gości.
Z Zamku udaliśmy się do Wozowni i ujrzeliśmy niezwykle interesującą kolekcję pojazdów konnych.
Kolejnym elementem zwiedzania była Oranżeria, która przenosi turystów w inny, bajkowy świat. Można tam zobaczyć ryby, żółwie, papugi, króliki i ciekawą roślinność. Efektowną roślinność obejrzeliśmy również w Storczykarni. Trafiają tam najpiękniejsze gatunki storczyków naziemnych, litofitów (rosnących na skałach), jak i nadrzewnych (rosnących na konarach drzew) zwanych epifitami. Do Storczykarni oprócz części ekspozycyjnej należy klimatyczna kawiarnia, gdzie zjedliśmy posiłek. Następnie udaliśmy się na spacer po malowniczym parku w stylu angielskim. Zachwyciło nas bogactwo starych, pomnikowych drzew egzotycznych i piękno kwiatów.
Wycieczka była udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zobacz również

Zabawa Andrzejkowa

admin_sdsgorzyce2016

III Konkurs Kulinarny

admin_sdsgorzyce

Dzień Pamięci Jana Pawła II

admin

Artystyczne spotkanie w Tarnobrzegu

admin_sdsgorzyce2016

Piknik nad Zalewem w Gorzycach

admin_sdsgorzyce2016

Wakacyjne spotkanie ze sztuką

admin

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content