Wycieczka do „Krówkarenki” w Opatowie

20 grudnia uczestnicy naszego Domu wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Opatowa. Celem wyjazdu było poznanie tajników powstawania przysmaku regionalnego, a mianowicie „Krówki Opatowskiej”

Nasza wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Zakładzie Cukierniczym OSM w Opatowie. Tam mogliśmy zobaczyć pracowników, którzy własnoręcznie przygotowywali i pakowali krówki. Dowiedzieliśmy się także tego, jakie składniki potrzebne są do powstania cukierków i jak przebiega proces produkcji. Następnie udaliśmy się do Krówkarenki- Kawiarenki Krówki Opatowskiej, gdzie uczestniczyliśmy w specjalnie przygotowanych warsztatach. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny. Następnie Pani prowadząca zaprezentowała nam technikę krojenia i pakowania krówek. Później sami mogliśmy spróbować zawinąć krówki w oryginalne etykietki. Okazało się, że nie jest to łatwe zadanie, ale w nagrodę własnoręcznie spakowane cukierki, umieszczone w unikalnych kuferkach, dostaliśmy w prezencie. Warsztaty zakończyły się słodkim poczęstunkiem. Mieliśmy także możliwość zakupu świeżych krówek, z czego chętnie skorzystaliśmy.

Wycieczka była bardzo ciekawa, a przede wszystkim słodka i wesoła. Ten dzień będziemy miło wspominać.

Zobacz również

FESTYN KULINARNY 2014

admin

Zabawa Karnawałowa z nutą Walentynkową

admin_sdsgorzyce2016

Trening psychomotoryczny w naszym Domu

admin_sdsgorzyce2016

IV Piknik Jesienny w Radomyślu nad Sanem

admin_sdsgorzyce2016

Zabawa walentynkowo – ostatkowa

admin_sdsgorzyce2016

XVI Spartakiada Sportowa ŚDS Województwa Podkarpackiego

admin

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Accept Read More

Skip to content